Anne & Bebek
27 Ekim 2020

GEBE OKULU 1.jpg

Bakanlığımızın temel hedeflerinden biri; gebelik dönemi ile doğum sürecinde anne-bebek sağlığı açısından daha kaliteli, verimli, etkin ve güvenli sağlık hizmeti sunulmasıdır.

Bu kapsamda anne adaylarının ruhsal, fiziksel ve sosyal yönden doğuma ve doğum sonrası döneme bilinçli bir şekilde hazırlanması ve desteklenmesi için gebe okulu çalışmaları başlatılmıştır. 

Gebelik Okulu 5.jpg
 Anne adayları bu dönemde sağlıklarını korumak ve yükseltmek konusunda bilgi ve desteğe ihtiyaç duyarlar. 

GEBE OKULU 2.jpgBu nedenle Hastanemiz bünyesinde açılan Gebe Okulu;  Hafta içi her sabah 09:00 – 12:00, öğle 13:30 – 16:00 saatleri arasında  anne adaylarına, “Gebelik süreci, gebelerin ruhsal, zihinsel ve bedensel  olarak doğuma hazırlığı, doğum süreci, anne sütü ve emzirme, bebek bakımı, banyosu, gaz masajı, süt sağma ve saklama koşulları, lohusalık bakımı ve aile planlaması” gibi Konularda eğitim yapılmakta ve bilgi verilmektedir. Gebe okulumuzda ayrıca Fizyoterapist eşiliğinde nefes ve gevşeme egzersiz programı uygulanmakta, Diyetisyen eşliğinde gebelikte ve sonrasında beslenme bilgilendirmeleri yapılmaktadır. Anne adaylarımıza kursun sonunda katılım belgesi  verilmekte, doğum ünitesi ve çalışanları tanıtılmaktadır. 

GEBE OKULU 3.jpg     GEBE OKULU 4.jpg

GEBE OKULUMUZ 
İRTİBAT HATTI 0 (374) 253 46 56 / dahili no'su 3475 - 3392

DSC_6922.JPG