BEBEK DOSTU HASTANE
18 Eylül 2017

BEBEKDOSTUHST.jpg


İZZET BAYSAL EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ ARTIK BEBEK DOSTU HASTANE

Bolu İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı İzzet Baysal Eğitim Ve Araştırma Hastanesi BEBEK DOSTU HASTANE ünvanını alarak adından söz ettirdi. 

İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan bir törenle Bolu İl Sağlık Müdürü Dr. Seraceddin ÇOM,  Bebek Dostu Hastane Belgesini İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mustafa ŞİT’e takdim ederek tebrik etti. 

Bebek Dostu Hastane Belge Törenine AİBÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet URAL, Bolu İl Sağlık Müdürü Dr. Seraceddin ÇOM, Dekan Yardımcısı Yard. Doç. Dr. Muhammed Nur ÖGÜN, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Gülali AKTAŞ, , Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Programlar ve Kanser Şube Müdürü Dr. Esra UCA, Bolu İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Uzm. Dr. Erdal DİLEKÇİ, Bolu İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği İdari Hizmetler Başkanı Dt. Taner LAÇİN, İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mustafa ŞİT ve Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Ali Can ÖNAL ile hastane yöneticileri ve sağlık çalışanları katıldı.

Törende, İzzet Baysal Eğitim Ve Araştırma Hastanesinin anne sütü ve emzirme ile ilgili çalışmalarını tamamlamış olduğunu, böylece BEBEK DOSTU HASTANE belgesini almaya hak kazanmış olduklarını belirten yetkililer, ayrıca Bolu ilimizde doğan bütün bebeklerin en doğal hakları olan anne sütüne kavuşmaları ve annelerin de bebekleri için en sağlıklı, en uygun gıda olan anne sütünü bebeklerine verme keyfini yaşamaları için çalışmalarını sürdürmeye devam edecekleri dile getirdiler. 

İzzet Baysal Eğitim Ve Araştırma Hastanesi olarak Dünya Sağlık Örgütü’nün önerdiği ve yürütülen programa göre bebeklerin doğumdan hemen sonra emzirilmeye başlanması, ilk 6 ay sadece anne sütü verilmesi ve 6. Aydan sonra uygun besinlerle beraber emzirmenin 2 yaş ve ötesine kadar devam edilmesi hususunda uygulamalarının hassas bir şekilde devam edeceğini söyleyen hastane yönetimi tarafından, BEBEK DOSTU HASTANE belgesini almak için yapılan çalışmaların her aşamasında başta İl Sağlık Müdürlüğü olmak üzere, Bolu İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği yönetimi ve emeği geçen tüm sağlık çalışanlarına teşekkür edildi.
DSC_6663.JPG